Buradasınız: Anasayfa » TSM » Abad Fm

Radyo Çalmıyor mu?

- Sayfayı yenileyin (CTRL + F5). - Hata bildirimi gönderin.
RadyoDinlesem.net
Radyo Çalmıyorsa Hata Bildirimi Gönderin

Ad Soyad :

E Mail :

Hata :

Mesaj :

En Çok Dinlenenler
Kodu kopyalayıp sitenize ekleyiniz.

Abad Fm

Abad Fm

Abad Fm

Abad Fm Hakkında Bilgiler

Abad Fm çoğunluğ orijinal plak kayıtlarından olmak üzere, başlangıcından 1980’li yıllara kadar Türk müziği örneklerini bir nebzede olsa yeni kuşaklara aktarmak ve geçmişte bu şarkıları dinleyerek büyümüş olanlara hoşça vakit geçirtmek için 25 Aralık 2012 tarihinde “ve plaklar yeniden dönüyor” sloganıyla yayın hayatına adımını atmıştır.

1980’li yıllara kadar yaygın şekilde pikap kullanır, şarkı ve türküler plaktan dinlenirdi. Plaktan dinlenen müzik sesinin kalitesi bir tarafa, plağın fiziksel varlığı da insana ayrı bir zevk verirdi. Pikaba plak koymanın zevki ise başka bir şeydi. Plak kabından dikkatlice çıkarılır, tozu alınır ve yine aynı dikkatle pikaba yerleştirilirdi…

Plağın üzerinde daireler çizen iğneyi izlemek de başlı başına bir keyiftir. 1980’lerde kasetler, 1990’larda CD’ler çıktı. Plaklar ve pikaplar artık gereksiz ve pahalı bulundukları için yerlerini teyplere, CD çalarlara, bilgisayarlara ve dijital aletlere bıraktı. Plaktan asla vazgeçmeyen bir kitle pikap ve plakları özenle korumaya ve kullanmaya devam etmektedir. Son zamanlarda genç nesil arasında da eski plakların peşine düşme, yeni basım plakları CD’lere tercih etme eğilimi başladı.
Sizlerde Radyo Abad Fm ile geçmişi hatırlamak ve o günlerin yüzümüzde bıraktığı tebessümü tekrardan canlandırmak için radyo sitemiz radyodinlesem.net’i ziyaret ediniz.

İletişim Adresleri ve Frekansları!