Buradasınız: Anasayfa » Yöresel Müzik » Kürtçe » Gün Radyo

Radyo Çalmıyor mu?

- Sayfayı yenileyin (CTRL + F5). - Hata bildirimi gönderin.
RadyoDinlesem.net
Radyo Çalmıyorsa Hata Bildirimi Gönderin

Ad Soyad :

E Mail :

Hata :

Mesaj :

En Çok Dinlenenler
Kodu kopyalayıp sitenize ekleyiniz.

Gün Radyo

Gün Radyo

Gün Radyo

Gün Radyo Hakkında Bilgiler

Gün Radyo, RTÜK’ ün tv ve radyo kanallarında yabancı dilde yayın yapma iznini verdiği 2004 yılında dinleyenlerine ” Slav ” ( Merhaba ) diyen bir online radyo kanalıdır. Çok sayıda Kürt vatandaşın ikamet ettiği ülkemizde, Kürt, radyo dinleyicisi odaklı bir yayın akışı gütmektedir.Kürtçe yayın içerikleri ile Kürt halkına hitap eden programlar yapmaktadır.

Diyarbakır ili üzerinden yayın yapmaktadır. Kürtçe müzikler çalan yerel bir radyo kanalıdır. Gün Radyo, hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine sahiptir. Radyo sadece Kürt halkının değil, Kürtçe müzikseverlerin de uğrak radyosudur.
Gün Radyo an itibari ile sadece online radyo sektöründe yer etmektedir. Kanalın karasal yayın frekansı henüz mevcut değildir. Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ nin en sevilen ve en çok tercih edilen Kürtçe yayın radyosu olma özelliği taşıyan radyo, Türkiye’ nin ilk özel Kürtçe radyosudur.

Kürt Müziğini’ nde önemli yer etmiş seçkin sanatçılar olmak üzere, sektöre yeni katılmış genç şarkıcıların eserlerine de yayın listesinde yer veriyor. Günümüzün en popüler Kürtçe müziklerini dinleyicilerine aktaran bu radyo kanalı, oluşturduğu Kürtçe haber yayınları ile bilgi verici bir yapı da gütmektedir.

Radyo; bölge halkının, Türkiye ve Dünya gündeminin sorunlarına objektif bir bakışaçısı ile deyinmeyi temel yayıncılık ilkesi olarak belirlerlemiştir. Teknolojil gelişmeleri veli nimetlerinden internet ağı ile online yayın imkanı ile 24 saat kesintisiz dinlenebilen bu radyo kanalını dilediğiniz an sitemiz üzerinden canlı dinleyebilir, istek ve görüşlerinizi bizimle paylasabilirsiniz. Aynı türde yayın yapan Dicle Fm‘ide buradan canlı dinleyebilirsiniz. Keyifli dinlemeler.

Gün Radyo Frekans Bilgileri

Radyo internet üzerinden online olarak hizmet vermektedir. Frekans adresi yoktur.

Gün Radyo İletişim Bilgileri

Adres: Diyar Galleria Alış Veriş Merkezi Kat: 2 Yenişehir / Diyarbakır
Telefon : 0412 223 21 00 – 224 04 00
Faks : 0412 223 07 00

İletişim Adresleri ve Frekansları!