Buradasınız: Anasayfa » Yöresel Müzik » Kürtçe » Radyo Dersim

Radyo Çalmıyor mu?

- Sayfayı yenileyin (CTRL + F5). - Hata bildirimi gönderin.
RadyoDinlesem.net
Radyo Çalmıyorsa Hata Bildirimi Gönderin

Ad Soyad :

E Mail :

Hata :

Mesaj :

En Çok Dinlenenler
Kodu kopyalayıp sitenize ekleyiniz.

Radyo Dersim

Radyo Dersim

Radyo Dersim

Radyo Dersim Hakkında Bilgiler

Radyo Dersim, 2009 yılında yayın yaşamına adımını atmıştır. Kürtçe radyoları kategorisinde biz dinleyenlerine hizmet vermektedir. Radyo kanalı kurulduğu yıldan bir sonraki yıl finansal sorunlar yüzünden yayın yaşamını yarıda bırakmak zorunda kalmıştır. Sonrasında ise bu sorun çözülerek Dersim’in Sesi adındaki radyo kanalı isim değişikliği ile günümüzdeki adını almış ve günümüze dek aynı isim altında başarılı bir şekilde gelmiştir.

” Türküleri Dünden Yarınlara Taşıyoruz ” sloganı ile yayın yapan radyo kanalı sesini tüm dünyaya duyurmanın vermiş olduğu mutluluk ve keyfin içerisindedir.
Radyo yayın akışında ise Kûrmanc ve Kîrmanckî dillerine ait şarkılara ve yöresel halk türkülerine yer vermektedir. Radyo kanalı toprakların en canlı tanıkları olan türküleri, tanıtma ve yaşatma adına üstlendiği misyonu sayesinde ise geniş kitlelere ulaşmayı bilmiştir.

Sizlerde kürtçe şarkıları ve yöresel halk türküleri canlı canlı dinlemek istiyorsanız Radyo Dersim’i dinlemeye devam ediniz.

Radyo Dersim Frekans Bilgileri

Karasal yayını bulunmayan radyo kanalı, yayın hayatını internet üzerinden sürdürmektedir. Radyoyu dinlemek için internet bağlantısı edinmeniz yeterlidir.

Radyo Dersim İletişim Bilgileri

Radyo kanalına ulaşmak, öneri şikayet ve isteklerinizi iletmek için resmi internet sayfasını ziyaret ediniz.
Radyo Dersim Yöresel Halk Türkülerinin hayat bulduğu radyo kanalı…

İletişim Adresleri ve Frekansları!