Buradasınız: Anasayfa » Dini » Radyo Fıkıh
Radyo Çalmıyorsa Hata Bildirimi Gönderin

Ad Soyad :

E Mail :

Hata :

Mesaj :

En Çok Dinlenenler
Kodu kopyalayıp sitenize ekleyiniz.

Radyo Fıkıh

radyo fıkıh

radyo fıkıh

Radyo Fıkıh Hakkında Bilgiler

Fıkıh anlayış, anlayış tarzı veya derinliği anlamına gelmektedir. Bu kelime terim olarak İslami kanunların teorik ve pratik uygulama (fetva) çalışmalarına verilen ismi ifade etmektedir.
Fıkıh, Arapça kökenli bir sözcüktür. “Bir şeyin özünü ve inceliklerini kavramak” anlamındadır. Bu nedenle genel açıdan fıkıh “bir şeyi özüne vakıf olarak anlamak ve deliliyle birlikte bilmek” anlamında kullanılır. Fıkıh, Müslümanların hayatını düzenlemek amacıyla Kur’an’ın açıklanmasıdır. Bu bağlamda Radyo Fıkıh, İslamiyet’ i derinden yaşayan Müslümanlara bilgiler vermek, onları doğru bilgiye ulaştırmak için yayınlar yapan bir radyo kanalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Radyo fıkıh, hayatı anlamak ve anlatmak için yüce kitap Kuran’ ı Kerim’i temel alıp, onun barındırdıklarını anlatarak yaşamı ve Dünya’ yı yorumlamaktadır.

İslamiyet’ dair ulaşılmak istenen bilgilerin artı çok kolay yollarla temin edildiği günümüzde özellikle internet teknolojisinin de yaygın ve aktif olarak kullanılması, her alanda olduğu gibi dini alanda da sorunlar ve sorunsallar meydana getirmiştir. Bilginin son derece bol olduğu internet mecrasında doğru bilginin varlığı tartışılır olmuştur. Din gibi hassas ve ehemniyet gerektiren konulara ilişkin paylaşımların ve tartışmaların varlığı, dine ilişkin doğru bilgiyi arayanlar açısından büyük sıkıntılar teşkil etmektedir.

Kişiler, dini vecibelerini yerine getirebilmek için başvurdukları en doğru kanalı Kur’an’ ı Kerim’i anlayamadıklarında, bilgi boşluğuna ve çelişkiye düştüklerinde doğru bilgiye ulaşmak adına fıkıh ve fetva kitaplarına başvururlar. Radyo Fıkıh, günümüzün yarattığı bilgi kirliliğinin önüne geçmek, halka en doğru dini yorumlamaları yapmak için büyük gayret güden bir internet radyo kanalıdır.

Radyo Fıkıh, Küre Tv ailesi üyesi olarak online alanda doğru dini bilgiyi vermek ve doğru dini bilgi yorumları yapmakla yükümlü olarak yayın veren özel ve eşsiz radyo kanalları arasında gelmektedir. İslamiyet’in özellikle mezhep farklılıklarından doğan ibadet ve inanış şekline, objektif ve kutsal kitap bağlamında yorumlar getirmektedir. Radyo kanalı şu an için sadece canlı yayın dinleme olanağı tanıyan internet mecrası üzerinden faaliyet göstermektedir. İslamiyet’e dair sınırsız konuyu büyük bir titizle inceleyen bu radyo kanalına sitemiz üzerinden ulaşabilir, sorularınızı bizlere yazabilirsiniz. Aynı kategoride diğer radyo kanallarımızı dinlemek için “dini radyolar” kategorimizi ziyaret etmeniz yeterlidir. Keyifli dinlemeler.

Radyo Fıkıh Frekans Bilgileri

Radyo sadece internet üzerinden online olarak hizmet vermektedir.

Radyo Fıkıh İletişim Bilgileri

Radyo kanalına ulaşmak için burayı takip etmeniz yeterlidir.

İletişim Adresleri ve Frekansları!