Buradasınız: Anasayfa » Türkçe Pop » Yabancı » Radyo Üniversite

Radyo Çalmıyor mu?

- Sayfayı yenileyin (CTRL + F5). - Hata bildirimi gönderin.
RadyoDinlesem.net
Radyo Çalmıyorsa Hata Bildirimi Gönderin

Ad Soyad :

E Mail :

Hata :

Mesaj :

En Çok Dinlenenler
Kodu kopyalayıp sitenize ekleyiniz.

Radyo Üniversite

Radyo Universite

Radyo Universite

Radyo Üniversite Hakkında

Radyo Üniversite FM 91.5 Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren, temelde eğitim amaçlı bir radyo istasyonudur. Kuruluşu 1994 yılının Nisan ayına rastlamaktadır. Fakat bu tarihte radyo kurulur kurulmaz düzenli yayına geçilmemiş; yeni kurulan her yayın organında olduğu gibi belli bir müddet test yayını yapılmış, aynı senenin, yani 1994 yılının Eylül ayında da düzenli yayına başlanmıştır. O dönemde Konya’da mevcut 40’ın üzerinde, değişik yaş, eğitim, kültür, inanç, ekonomik seviye, mesleki aktivite vb. alanlara yönelik radyolar olmasına rağmen çok kısa bir süre zarfında Konya ve yayının ulaştığı çevre yerleşim birimlerinde benimsenmiş; en çok dinlenilen ve beğenilen radyo istasyonları arasında yerini almıştır.

O dönemde periyodik olarak yapılan kamuoyu araştırmaları ve diğer bağımsız kurumların anket sonuçları bu gerçeği ortaya koymaktadır. Radyo Üniversite’nin programları Selçuk Üniversitesi Alaaddin Keykubat Kampüsü’nde bulunan İletişim Fakültesi’ndeki radyo stüdyosundan yapılmaktadır. Radyo stüdyosu, birinde kumanda masasının, Deck, Cd Player, Md Player gibi yayın cihazlarıyla kaset, cd arşivinin bulunduğu, diğerindeyse Kayıt stüdyosunun yer aldığı iki bağlantılı ve yalıtımlı bölümden oluşmaktadır.

Arşiv olarak günümüz koşullarında iyi seviye bir radyo istasyonunun gereksinimini karşılayacak kaset, Cd, Md ve Dat’a sahiptir. Radyo Üniversite son dönemde gerçekleşen teknolojik iletişim yeniliklerine paralel olarak yayınlarını bilgisayar üzerinden yapmaya başlamıştır. 2 kayıt stüdyosu, bir radyo stüdyosunda olmak üzere iki gelişmiş bilgisayar ile tüm gün internete bağlanılmakta, haberler, son dakika gelişmeleri, müzik, aktüalite, spor, politika, vb. tüm alanlardaki yenilikler anında dinleyicileri aktarılmaktadır.

Ayrıca, gün içerisindeki müzik yayınının büyük bir bölümü, mp3 formatında kayıtlı şarkılarla bilgisayardan yapılmaktadır. Bugün, coğrafi olarak Konya ili ve çevre ilçelere yayın yapan Radyo Üniversite 1 KW gücünde bir vericiye sahiptir. Bu verici diğer ulusal ve yerel yayın kuruluşlarının vericilerinin de yer aldığı Akyokuş’da bulunmakta, verici ile Radyo Stüdyosu arasındaki bağlantı ve yayın aktarımı linkler yoluyla gerçekleştirilmekte, stereo yayın yapılmaktadır. Radyomuzun yayını, 24 saat kesintisiz sürmektedir.

Radyonun içerisindeki yayın akışı, insanların seveceği ve beğeneceği tarzda özenle hazırlanmıştır. Radyo Üniversite yalnızca müzik yayınları yapmıyor, bunun yanı sıra gün içerisinde meydana gelen her türlü şey de dakikalar içerisinde radyo aracılığı ile insanlarla buluşmaktadır. Geçmişten günümüze yaptığı yayınlar ile hep daha iyi olmayı amaçlayan radyo, buna uygun yayınlar ile de amaçladığı her şeyi gerçekleştirmektedir. Üstelik radyo yalnızca şehir içerisinden değil, online radyo dinleme sayesinde istenilen her yerden rahatlıkla dinlenmektedir. Aynı kategoride hizmet veren üniversite FM ‘i de dinlemenizi öneriyoruz.

Radyo Üniversite Frekans Bilgileri

Radyo Üniversite 91.5 Frekansından yayın yapmaktadır.Üniversitelilerin vazgeçilmez radyosu Radyo Üniversite Dinlemeye değer bir radyo kanalıdır Sizlerde bu muhteşem şarkıların çalındığı radyo kanalını online olarak dinlemek istiyorsanız sitemizi ziyaret ediniz.

Radyo Üniversite İletişim Bilgileri

Radyo Kanalı iletişim Bilgileri aşağıda verilmiştir.
Adres:Alaaddin Keykubat Kampüsü Selçuk Üniversitesi KONYA/TÜRKİYE
Tel: +90.332 241 00 44
Fax: +90.332 241 16 16
Email:[email protected]

İletişim Adresleri ve Frekansları!